Skip to content

Adres: Senatorska 39 jest już w Garwolinie znany. To w tym domu z 1924 r. udostępnionym nieodpłatnie przez rodzinę Kalbarczyków, jako pasjonaci lokalnej historii stworzyliśmy mini muzeum Garwolina. prezentujemy tam fotografie z różnych okresów historycznych naszego miasta, dokumenty, mapy, filmy i inne artefakty świadczące o historii miasta Garwolina, jak i ludzi w nim mieszkających. Jest to miejsce w którym każdy może poznać historię swojego miasta.

Senatorska 39
Senatorska 39

Jest to miejsce bardzo potrzebne przy okazji organizowaniu wydarzeń związanych z historią Garwolina. To w tym miejscu każdy mieszkaniec Garwolina może się zapoznać z historią miasta podczas organizowanego w Garwolinie w każdą trzecią niedzielę maja Festiwale Kultury i Tradycji Garwolina

To w tym miejscu zlokalizowany był jeden z punktów do zwiedzania, oraz centrum dowodzenia podczas organizowanej Garwolińskiej Nocy Muzeów bez Muzeum.

To na Senatorskiej 39 odbywają się spotkania promujące książki, to tutaj zapraszani są goście którzy po raz pierwszy odwiedzają Garwolin w poszukiwaniu swoich korzeni. To w tym miejscu przyjmowani byli uczestnicy zlotu rodziny Czyszkowskich z Czyszkowa.

To miejsce odwiedzają również uczniowie szkół, gdzie przeprowadzamy dla nich ciekawe prelekcje o historii Garwolina. 

Ale najważniejsze jest to że jest to miejsce gdzie na ławeczce pod oknem, bądź przy stole wewnątrz pomieszczenia mogą się spotkać mieszkańcy. Mogą porozmawiać o przeszłości Garwolina, przywrócić pamięć o ludziach którzy kiedyś żyli w Garwolinie. 

Mini muzeum nie ma godzin otwarcia, jest dostępne dla wszystkich po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym – 515 446 098

Najczęściej otwieramy się w soboty 🙂

Senatorska 39