Pralnia siedzibą naszej fundacji – pierwsze pismo złożone!

Dziś w Urzędzie Miasta Garwolin jako fundacja złożyliśmy pismo w sprawie przekazania nam budynku bo byłej Pralni w Koszarach. W piśmie tym deklarujemy pełną gotowość do wzięcia odpowiedzialności za tą nieruchomość.

Pełną treść pisma załączamy poniżej, skan po prawo.

 

Garwolin, 9 lipca 2021 r.

Sz. P. Marzena Świeczak
Burmistrz Miasta Garwolin
Ul. Staszica 15
08-400 Garwolin

Sz. P. Jarosław Jaskuła
Przewodniczący Rady Miasta Garwolin
Ul. Staszica 15
08-400 Garwolin

 

Jako Zarząd Fundacji Koszary – Przywróćmy Pamięć z niepokojem przyglądamy się procesowi niszczenia budynku dawnej pralni stacjonującego w Garwolinie przed II wojną światową 1. Pułku Strzelców Konnych. Z dużą przykrością przyjęliśmy do wiadomości informację o jego stanie technicznym. Uważamy, że dziś jest ostatni moment, by uratować dla Garwolina ostatni pamiętający czasy przedwojenne budynek wojskowy w Koszarach.

Dlatego też zwracamy się niniejszym o przekazanie na rzecz Fundacji ww. nieruchomości. Nasza Fundacja powstała z myślą o pielęgnowaniu i rozpowszechnianiu historii Ziemi Garwolińskiej, ze szczególnym uwzględnieniem historii miasta Garwolina i 1. Pułku Strzelców Konnych. Jednym z naszych głównych celów statutowych jest ochrona, rewitalizacja i pomoc w ocalaniu zabytków miasta Garwolina i Ziemi Garwolińskiej. Wspominany wyżej budynek pralni idealnie wpisuje się w naszą strategię działania.

Dodatkowo, budynek dawnej pralni pod naszą opieką ma stać się docelowo centrum aktywności garwolińskich organizacji pozarządowych, którym bliskie są kultura i tradycja Garwolina. Wiele z nich wyraziło już poparcie dla naszego projektu i zapewnia o chęci bliskiej współpracy.

Deklarujemy pełną gotowość do wzięcia odpowiedzialności za ww. nieruchomość. W tym celu prosimy o jak najszybsze rozpoczęcie rozmów, w trakcie których omówimy wszelkie warunki niezbędne do osiągnięcia porozumienia w tej sprawie. Jesteśmy przekonani, że zależy Państwu na kultywowaniu pamięci dawnego Garwolina, jak również, że wspólnie doprowadzimy do stworzenia w przedmiotowym budynku placówki poświęconej historii miasta i okolic.

Jesteśmy gotowi przedstawić szczegółowo nasz pomysł na rewitalizację budynku dawnej pralni podczas bezpośredniego spotkania.

Liczymy na Państwa współpracę.